Az egyes ételek, torták és zselésítő készítmények előállításához zselésítőszert használunk. Néha azonban a zselatín állati eredetét inkább elkerülnétek, mert nem felel meg az étrendeteknek vagy egészségi/etikai okokból. A mi agarlánk tökéletes alternatívát jelent! Ez a zselésítő szer teljesen növényi eredetű. Segít édes desszeritekhez vagy sós zseléhez - beleértve a vegetáriánus vagy vegán étkezést - a kívánt állagot természetesen állati eredetű termékek nélkül megadni. Az agar kék- vagy vörös algából származik. Ennek az bio agar-por összetevői tanúsított, ellenőrzött ökologiai gazdálkodásból származnak. Egy pakk 500 ml folyadékhoz elegendő, és körülbelül 6 zselatinlapnak felel meg. Megjegyzés: az agar használata során előfordulhat, hogy a receptet kissé módosítani kell. Ha savas folyadékokkal vagy ecettel dolgozik, dupla mennyiségű agar használata ajánlott a helyes állításhoz. Főzés közben jellegzetes illat is kibújhat - ezt csak forralás közben lehet érezni. Az agar a kihűlt tálban teljesen semleges illatú és ízű. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a növényi alapú zselésítő szer 35 °C-on hűl.
A csomag a következőket tartalmazza: 30 g
Maltodextrin*, zselésítő agar-agar E406* (30%) * Ezek az összetevők ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származnak.
| Allergének | diófélék, Szója |
| Energiaérték kJ | 1425 kj |
| Energiaérték kcal | 340,5 kcal |
| Zsírok | 0,5 g |
| - ebből telített zsírsavak | 0,1 g |
| Szénhidrátok | 75,0 g |
| - ebből cukrok | 6,4 g |
| Fehérje | 0,5 g |
| Szál | 18 g |
| Só | 0 g |
Németország
| Színes | Tiszta |
| Kategóriák: | Biotermékek |
| Agaragar, zselatin és pektin | |
| Agar | |
| Gyártó | RUF |
| EAN | 4002809050107 |
| Termékszám | 15010 |