Loading...

ételfestékek

Élelmiszer-színezékek pillanatok alatt új életet adnak tortáknak, cupcake-eknek, macaronoknak és kisebb cukormáz-díszeknek. A finom pasztellektől az intenzív piroson, kéken vagy feketén át a fémes hatásokig a jól megválasztott élelmiszer-színezék lehetővé teszi krémek, mázak, tortabevonó fondant, bevonó masszák, tészták és egyéb cukrászati készítmények színezését.

Nincs egyetlen univerzális színezék: a gél-, paszta-, folyékony-, por- és zsír alapú élelmiszer-színezékek koncentrációban és használatban is eltérnek. A nagy koncentrátumú paszta színezékek például ideálisak tortabevonó fondanthoz, vajkrémekhez vagy royal icinghez, és élénk árnyalat eléréséhez rendszerint kevés is elég belőlük.


Termékek száma: 797
Akció
- 34%
Oldódó festék Dark Spirulina 50 g - Ja Latarte - lejárat: 12/2026

Oldódó festék Dark Spirulina 50 g - Ja Latarte - lejárat: 12/2026

Fedezd fel a természet erejét az óceán árnyalatában – a természetes DARK SPIRULINA festék áttetsző
9 210 Ft
6 070 Ft
12140 Ft / 100g

Raktár > 5 db
Bestseller
Zselés szín: PIROS, 28 g

Zselés szín: PIROS, 28 g

A Wilton Icing Color Red 28 g koncentrált piros gélfesték, amellyel könnyedén élénk pirosra színez

1 280 Ft
4571.4 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Új
Élelmiszer-színezék SuperiOil Pine Green 30 g

Élelmiszer-színezék SuperiOil Pine Green 30 g

Obarvi čokoládu, ganache, máslové krémy i další tukové hmoty do sytě tmavě zeleného odstínu pomocí ol

2 520 Ft
8400 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Bestseller
Gél lakk fekete 0282, 28 g

Gél lakk fekete 0282, 28 g

A Wilton zselés ételfesték Black 28 g koncentrált fekete színű cukrászati festék, amellyel könnyedén

1 270 Ft
4535.7 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Akció
- 29%
Olejfesték 100 ml, magas koncentrációjú, szürke‑zöld

Olejfesték 100 ml, magas koncentrációjú, szürke‑zöld

9 990 Ft
7 120 Ft
7120 Ft / 100ml

Raktár utolsó 1 darabok

Gélszín ZÖLDLEVÉL, 28 g

Koncentrált, zselés ételfesték természetes leveles zöld árnyalatban, amellyel könnyedén színezhete

1 280 Ft
4571.4 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Új
Ehető porfesték Fractal – Lagoon Blue, 2,6 g

Ehető porfesték Fractal – Lagoon Blue, 2,6 g

Adj tortabevonó fondantnak, krémeknek, csokoládénak és cukordíszeknek friss, világoskék La

1 760 Ft
67692.3 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Zselés ételfesték, sötétzöld — 28 g

Gél szín, mély olívazöld árnyalat cukrászdai díszítéshez, tészták és krémek könnyű színezéséhez. S

1 270 Ft
4535.7 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Gélfesték barna 28g

Barna zselés ételfesték tökéletes tortabevonó, fondant, tészták és krémek színezéséhez. Tömeg: 28,

1 650 Ft
5892.9 Ft / 100g

Raktár utolsó 1 darabok

Gélfesték élénksárga 28 g

Ragyogó sárga zselés ételfesték tortabevonók, tészták és krémek élénk színezéséhez. Súly: 28,35 g.

1 280 Ft
4571.4 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Akció
- 21%
Zselés szín: Antique Living Coral, 25 g

Zselés szín: Antique Living Coral, 25 g

Zselés szín: Antique Living Coral. Csomagolás: 25 g.
2 390 Ft
1 880 Ft
7520 Ft / 100g

Raktár utolsó 3 darabok

Gélfesték Égikék 28 g

Égkék gélfesték bevonók, tészták és krémek színezéséhez. Nettó tömeg: 28,35 g.

1 500 Ft
5357.1 Ft / 100g

Raktár utolsó 2 darabok
Új
Olajfesték 20 ml, nagy koncentrációjú, Óceán

Olajfesték 20 ml, nagy koncentrációjú, Óceán


3 340 Ft

Raktár 5 db

Gélfesték tubus (Blue) — kék, 20 g

A Food Colours kék zselés ételfesték 20 g-os tubusban egyszerűen befestíti a tortabevonó fondantot

1 140 Ft
5700 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Gél festék cső (Green) zöld 20 g

Zöld gél festék csőben a könnyű adagolásért. Alkalmas fondán, marcipán és krém festésére.

1 140 Ft
5700 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Akció
- 19%
Olejfesték 20 ml, nagy koncentrációjú, eukaliptusz

Olejfesték 20 ml, nagy koncentrációjú, eukaliptusz

3 340 Ft
2 700 Ft
13500 Ft / 100ml

Raktár utolsó 3 darabok

Gél állagú festék cső (Pink) rózsaszín 20 g

Rózsaszín gélfesték tubusban, könnyű adagoláshoz. Alkalmas fondan, marcipán és krém színezésére.

1 140 Ft
5700 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Zselés szín: KIRÁLYI KÉK, 28 g

Gél állagú ételszínezék, árnyalat: királykék — ideális tortabevonók, tészták és krémek színezésére

1 270 Ft
4535.7 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Új
Olajfesték 20 ml, nagy koncentrátumú, korall

Olajfesték 20 ml, nagy koncentrátumú, korall


3 340 Ft

Raktár 4 db

Zselés színező tubus (Red) tortabevonó/fondant, vörös, 20 g

Piros gél ételfesték tubusban a pontos adagoláshoz. Ideális tortabevonó, fondant, marcipán és krém sz

1 150 Ft
5750 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Gél festék tubus ( Violet ) lila 20 g

Lila zselétes festék tubusban, könnyű adagoláshoz. Alkalmas fondán, marcipán és krém színezésére.

920 Ft
4600 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Gél lakk, lila — 28 g

Lila zseléfesték cukrászsütemények, tészták és krémek színezéséhez. Nettó tömeg: 28,35 g.

1 330 Ft
4750 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Zselés színező tubus (Black) – fekete, 20 g

Fekete zselés szín tubusban a könnyű adagoláshoz. Ideális tortabevonó, fondant, marcipán és krém szín

1 150 Ft
5750 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Zselés színű tubus (Yellow), sárga, 20 g

Sárga zselés ételfesték tubusban a pontos, könnyű adagoláshoz. Ideális tortabevonó, fondant, marcipán

1 140 Ft
5700 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Új
Olajfesték 20 ml, nagy koncentrációjú, lila

Olajfesték 20 ml, nagy koncentrációjú, lila


3 510 Ft
17550 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Gél színű tubus (Brown), barna, 20 g

Barna zselés ételfesték tubusban a pontos adagoláshoz. Ideális tortabevonó, fondant, marcipán és krém

1 150 Ft
5750 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Gél lakk, sötét rózsaszín, 28 g

Sötétrózsaszín gélfesték tortakrémek, tészták és fondant bevonatok színezésére. Tömeg: 28,35 g.

1 330 Ft
4750 Ft / 100g

Raktár > 5 db

Gélfesték, rózsaszín, 28 g

Rózsaszín gél színezék cukrászipari masszák, tészták és krémek színezésére. Súly: 28,35 g.

1 310 Ft
4678.6 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Élelmiszeripari porfesték (5 g) – zöld

Összetevők: hordozó (E514), színezékek (E102, E132) Tiszta színezéktartalom: 7,5 ± 0,5% Használati ut

460 Ft
9200 Ft / 100g

Raktár > 5 db

Zselés szín (Azure Blue) — azúrkék, 35 g

Türkizkék szín géles tortabevonókhoz, formázó masszákhoz, krémekhez és marcipánhoz.

1 700 Ft
4857.1 Ft / 100g

Raktár > 10 db
Új
Olajfesték 20 ml, nagy koncentráció, dinnyeillattal

Olajfesték 20 ml, nagy koncentráció, dinnyeillattal


3 340 Ft
16700 Ft / 100ml

Raktár > 5 db

élelmiszeripari porfesték (5 g) – fekete

Élelmiszeripari porfesték, fekete. Csomagolás: 5 g.

460 Ft
9200 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Porpor színezék (5 g) – rózsaszín

Összetevők: vivőanyag (E514), színezék (E122, E124). Tiszta színezéktartalom: 4,9 ± 0,5%. Használa

450 Ft
9000 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Élelmiszer-színezék por (5 g) – kék

Élelmiszeripari porfesték, kék. Csomagolás: 5 g.

560 Ft
11200 Ft / 100g

Raktár 4 db

Aranyszínű, 10 g

Prachová barva. Odstín zlatá. Balení 10 g.

4 610 Ft
46100 Ft / 100g

Raktár > 10 db

Hogyan válasszuk ki a megfelelő élelmiszer-színezéket?

A választásnál nem csak az árnyalat számít. Elsősorban az a döntő, mit szeretne befesteni. Más típusú színezékre van szükség krémhez, másra csokoládéhoz, és másra a kész cukormázvirágok vagy figurák árnyékolásához.

Gél- és pasztaállagú élelmiszer-színezékek a legváltozatosabb felhasználásra alkalmasak. Magas koncentrációjuk miatt csak kis mennyiséget kell belőlük használni, így általában nem változtatják meg a massza állagát. Kiválóak például tortabevonó fondant, bevonó fondant, vajkrém, cukormáz vagy royal icing színezésére, és a profi gyártók is ezeket ajánlják ilyen célokra.

Folyékony élelmiszer-színezék egyszerűen adagolható és jól elkeveredik folyékonyabb keverékekben. Nagyon sűrű masszáknál vagy igazán intenzív árnyalathoz azonban gyakran jobb a koncentráltabb gél- vagy pasztaforma.

Porállagú élelmiszer-színek nemcsak a beszínezésnél hasznosak, hanem különösen a felületi dekorálásnál. Terméktől függően ideálisak cukorvirágok, figurák, fondant és egyéb díszek árnyékolására. Lehetővé teszik a finom színátmenetek és részletek kiemelését folyadék hozzáadása nélkül.

Csokoládé színezése megfelelő típusú festéket igényel

Ha csokoládét, kakaóvajat vagy zsíralapú bevonókat szeretne befesteni, válasszon kifejezetten zsíros keverékekhez készült színezéket. A profi kínálatban megtalálhatók a külön zsíralapú színek (oil based), mert a hagyományos vízalapú színezékek erre nem alkalmasak.

A zsíralapú színezékeket például színes bonbonok, csokoládédíszek, cake popok vagy kakaóvajjal végzett munkákhoz ajánljuk.

Hogyan érjük el a kívánt árnyalatot?

A koncentrált élelmiszer-színekkel mindig óvatosan kezdjen. Adjon hozzá kis mennyiséget, alaposan keverje el, és csak ezután adagoljon tovább. Egyes paszták árnyalata a színezés után még mélyülhet, ezért nem szükséges azonnal a végső intenzitást elérni.

Pasztell tónusokhoz elég nagyon kevés színezék. Az élénk árnyalatok, mint a vörös, fekete, sötétkék vagy zöld, általában több pigmentet vagy nagyobb koncentrációt igényelnek. A speciális pasztell paszták kifejezetten lágyabb, tompított tónusokat adnak.

Színeket kombinálva több árnyalatot készíthet, így nem kell minden tónushoz külön terméket vásárolni. Keverhet például türkizt, bordót, antik rózsaszínt vagy a torta témájához illő egyedi színt.

Élelmiszer-színek tortákhoz, krémekhez és cukrászati díszekhez

A jól megválasztott tortaszínezék korlátlan lehetőségeket nyit a díszítésben. Egy színnel az egész krémet befestheti, több árnyalattal szivárványos tortát alkothat, vagy színes macaronokat készíthet. Porállagú színekkel később kiemelheti a virágok és figurák apró részleteit, speciális festékekkel pedig a csokoládédíszek kívánt tónusát érheti el.

Munkavégzéskor mindig kövesse a gyártó ajánlásait. Az élelmiszer-színezék gyűjtőnév alatt többféle, összetételében és alkalmazhatóságában eltérő termék lehet, és árnyalatonként, valamint diétás megfelelőségben is különbségek lehetnek.

A megfelelő gél-, paszta-, por-, folyékony és zsíralapú élelmiszer-színek kombinációjával dolgozhat finom pasztell tónusokkal és intenzív árnyalatokkal egyaránt, és színezéket választhat a konkrét cukrászati technikához.

A kiemelt termékeket az eladások és a raktárkészlet alapján rendezzük, majd véletlenszerűen hozzáadjuk a kedvezményes és az új termékeket.